Daffer.sk

Menu

Môj účet

Kancelária
Archivácia,
zakladanie
Poradače
Pákové
Poradač
A4
Resko
8cm,
čierny
mramor

Poradač A4 Resko 8cm, čierny mramor

Pákový šanón vyrobený z tvrdej lepenky na zakladanie dokumentov formátu A4.
• predtlačený nevymeniteľný štítok na chrbte
• šírka chrbta: 8 cm
• farba: čierny mramor
VIAC INFO O PRODUKTE
Kód: K60400055
Ďalšie farby/motívy:

Cena s DPH:

3,00 €

Tovar je skladom. Dodanie 2 - 5 dní
  • Sklad Prievidza: viac ako 1000 ks
Ikona srdca pridať produkt medzi obľúbené

Poradač alebo zakladač je nevyhnutným vybavením každej kancelárie či pracovne. Pre poradač sa zaužíval aj ľudový názov šanón alebo fascikel. Slúži na efektívnu organizáciu, ukladanie, archiváciu a triedenie dokumentov, cenníkov, faktúr, zmlúv a iných listín.

PoradačEšte lepšie rozlíšenie archivovaných dokumentov umožní farebné prevedenie zakladačov a tiež štítky umiestnené na chrbte šanónov. Štítok slúži na jednoduché a rýchle označenie toho, čo je v šanóne uložené. Vďaka nemu ľahko nájdete, čo potrebujete. Štítky sa zároveň postarajú o ešte väčší prehľad v dokumentoch. Niektoré šanóny ho majú predtlačený priamo na chrbte (tento sa nedá vymeniť, iba prelepiť novým štítkom). Niektoré poradače majú zas vymeniteľný štítok umiestnený na chrbte v plastovom obale. Väčšina poradačov má na chrbte aj krúžok, ktorý slúži na jednoduché vyberanie z police a premiestňovanie poradačov.

V našej ponuke nájdete pákové a krúžkové zakladače s rôznymi šírkami chrbta. Dokumenty sa do zakladačov ukladajú predierované alebo v euroobaloch.

Výhody pákového zakladača

 

Pákový zakladač je vhodný na uchovávanie väčšieho množstva dokumentov. Vďaka tlakovej lište sa dokumenty lepšie upevnia k doskám a držia na mieste. Pákový mechanizmus zároveň umožňuje ľahkú manipuláciu, vyberanie a zakladanie dokumentov.

Výhody krúžkového zakladača

 

Krúžkový zakladač je vhodný na uchovávanie menšieho množstva dokumentov. Krúžkové zakladače delíme na zakladače s dvomi alebo štyrmi krúžkami, pričom zakladače so štyrmi krúžkami majú pevnejšie uchytenie dokumentov. Krúžková mechanika umožňuje ľahšie a pohodlné listovanie v dokumentoch.

Okrem spomínaných vlastností poradačov je dôležitý materiál, z ktorého sa poradače vyrábajú. V ponuke nájdete poradače vyrobené z tvrdej lepenky, poradače potiahnuté PP fóliou s umývateľným povrchom.