Daffer.sk

Menu

Môj účet

Kancelária
Archivácia,
zakladanie
Euroobaly
Euroobal
Office
A4
matný
100
ks

Euroobal Office A4 matný 100 ks

Matný euroobal, vhodný na zakladanie dokumentov formátu A4. Otvor zhora.
  • vyrobený z mäkkej polypropylénovej fólie
  • hrúbka: 40mic
  • balenie obsahuje 100 ks
  • farba: číra (transparentná)
VIAC INFO O PRODUKTE
Kód: K62401000

Cena s DPH:

3,80 €

Tovar je skladom. Dodanie 2 - 5 dní
  • Sklad Prievidza: viac ako 1000 ks
Ikona srdca pridať produkt medzi obľúbené

Čo je to euroobal a na čo sa používa?

 

EuroobalEuroobal patrí k základnému vybaveniu každej kancelárie či domácej pracovne. Jedná sa o priehľadný plastový obal na dokumenty s otvormi na jednej strane, vďaka ktorým nie je potrebné dierovať samotný dokument. Euroobaly sú dierované podľa medzinárodných rozmerov a formátov papiera, preto sa dajú vložiť do väčšiny štandardných poradačov. Z tohto dôvodu sa nazývajú aj obaly s eurodierovaním. Okrem toho euroobaly chránia dokumenty pred ušpinením, zmáčaním, pokrčením a iným poškodením a zároveň umožňujú prezeranie obsahu dokumentu bez jeho vyberania z obalu.

Typy euroobalov

 

EuroobalPonuka euroobalov sa neustále rozširuje. Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach - formát A4, A5, B4, dokonca aj A3, ktorý sa používa na výkresy. Najčastejšie používané sú formáty A4.

V ponuke nájdete tiež euroobaly rôznych povrchov - lesklý a matný, zrnitý. Okrem klasických bezfarebných euroobalov sa vyrábajú aj farebné euroobaly alebo euroobaly s farebnými okrajmi, vďaka ktorý môžete triediť informácie a dokumenty v poradačoch.

Okrem euroobalov na dokumenty sa dnes vyrábajú aj euroobaly na špecifické účely, napríklad euroobaly na CD, vizitky, fotografie či katalógy.

V závislosti od hrúbky materiálu sa euroobaly merajú v mikrónoch. Euroobaly s hrúbkou 40 mikrónov sú ľahké a rýchlo sa pokrčia. Tento typ sa odporúča používať na dokumenty, ktoré nepoužívame často. Pre bežné používanie v kancelárii a škole sa odporúča používať euroobaly s hrúbkou aspoň 80 mikrónov. Za najpevnejšie a najkvalitnejšej sa považujú euroobaly s hrúbkou 125 mikrónov.

Výhody matného euroobalu

 

Matný alebo aj zrnitý euroobal je síce mierne mliečny a menej priehľadný než lesklý euroobal, zato rozptyľuje dopadajúce svetlo a neodráža ho v takej miere ako lesklý obal.