Daffer.sk

Menu

Môj účet

Predajne
Aktuality
Vyrobte
si
doma
vlastný
adventný
kalendár

Vyrobte si doma vlastný adventný kalendár

Adventný kalendár je obľúbenou predvianočnou zábavou pre deti. Od prvého decembra až do Štedrého dňa sa deti každý deň tešia na to, ako si otvoria malé okienko s prekvapením.

Adventný kalendár

Vedeli ste, že...

 

  • prvý adventný kalendár pochádza z roku 1851 a bol vyrobený ručne?
  • adventný kalendár s malými otváracími okienkami a čokoládovými náplňami, ako ho poznáme dnes, sa dostal do predaja až v roku 1958?
  • v niektorých rodinách je zaužívaným zvykom darovanie kalendára až na Mikuláša?

Klasický kupovaný adventný kalendár najčastejšie obsahuje čokoládové figúrky. Čo tak spraviť si kalendár podľa vlastných predstáv a naplniť ho pre vaše ratolesti zdravšou verziou? Oriešky, fit tyčinky, zdravé cereálie, domáci medovník alebo malá hračka či hra a hádanka.

Ako si vyrobiť adventný kalendár?

 

Adventný kalendár obsahuje 24 okienok (balíčkov), ktoré sú očíslované od 1 po 24. Čísla sú zvyčajne poprehadzované, čo navyšuje záujem detí pri hľadaní správneho čísla. Niektoré adventné kalendáre majú na zadnej strane vytlačené hádanky a hry (papierová vystrihovačka, pexeso, skladačka). Fantázii sa medze nekladú, a to nielen pri výbere prekvapení, ale aj pri tvorbe samotného kalendára. Na jeho výrobu môžete použiť krabičky zo zápaliek, staré plechovičky či rolky z toaletného papiera, a tak dať znovu život veciam, ktoré by inak skončili v koši.

My sme sa rozhodli priniesť vám návod na tvorbu adventného kalendára z papierových vreciek.

Adventný kalendár

Adventný kalendár z papierových vreciek

 

Na výrobu adventného kalendára budete potrebovať:

Postup je jednoduchý:

  1. VianoceNa stenu horizontálne pripevnite jutový špagát . Ak chcete byť kreatívnejší, zaobstarajte si prút, ihličnatú vetvičku alebo použite starý drevený vešiak, ktorý namaľujete a ozdobíte podľa vlastných predstáv.
  2. Premyslite si, čo bude obsahom vašich adventných darčekov a podľa toho prispôsobte veľkosť vreciek . Štýlové a zároveň pre deti veľmi zaujímavé bude, keď zvolíte rôzne veľkosti. Deti tak budú zvedavé, čo sa môže vo vreckách nachádzať.
  3. Pripravte si vrecká a všetok potrebný kreatívny materiál. Vytvorte si z prípravy kalendára krásnu predvianočnú tradíciu a vyzvite vaše ratolesti, nech si vrecúška s vašou pomocou vyzdobia samy. Nechajte pracovať fantáziu a vytvorte originálne kreatívne dielka. Prinášame niekoľko tipov:
  4. Takto ozdobené vrecúška predierkujte a zaveste na pripravený špagát, vetvičku či vešiak v rôznych dĺžkach. Použiť môžete znovu jutový špagát či vianočné nite v rôznych farbách - metalické zlaté, strieborné. Alebo jednoducho vrecká zaveste pomocou drevených dekoračných štipcov.

Z adventného kalendára môže byť veľmi efektná a originálna vianočná dekorácia. Využite krásu jesennej prírody. Zoberte deti na prechádzku do parku alebo do prírody a prineste si borovicové šišky. Tie môžete dozdobiť metalickým sprejom a vytvoriť efekt zasneženej prírody. Alebo pomedzi vrecúška povešajte naše drevené vianočné ozdoby či plechové hviezdičky s rolničkami , ktoré pri pohybe krásne hrajú a navodzujú vianočnú atmosféru.

Tipy na darčeky do adventného kalendára

 

Chcete svoje deti potešiť a zaplniť adventný kalendár aj kreatívnymi darčekmi? Prinášame vám tipy na zaujímavé malé darčeky, ktorými môžete doplniť darčekovú sadu vášho adventného kalendára.