Pre
školské
zariadenia
Aktuality
pre
školy
Priestor
je
dôležitý.
Ako
vytvoriť
modernejšiu
školu?

Priestor je dôležitý. Ako vytvoriť modernejšiu školu?

Publikované: 27. sep 2021

Moderná školaRuka v ruke s čoraz vyššími nárokmi na našich žiakov ide aj potreba priestoru pre oddych v našich školách. Snahou nás všetkých je, aby deti radi chodili do školy, v ktorej sa cítia príjemne a bezpečne.

Priestory, v ktorých sa väčšiu časť dňa pohybujú nielen žiaci, ale aj vyučujúci, vo veľkej miere ovplyvňujú náladu, pôsobia na výkon a prijímanie informácií či rozvíjanie zručností.

Zdravé sedenie a pracovný priestor

 

Prvou a hlavnou oblasťou záujmu by malo byť zdravé sedenie. Rovnako ako v kancelárii, tak aj v triede. Lavice a stoličky značky ESO s technológiou výškového nastavenia sa dokonale prispôsobia výške žiaka a poskytujú mu tak komfort. Stabilita, pevná konštrukcia a oblé rohy zaručujú bezpečnosť. Pre žiakov je dôležité správne sedenie a komfort pri písaní.

Modernizácia vyučovania podporuje skupinovú prácu a diskusiu. Preto sa už aj v triedach často používajú lavice rôznych tvarov, ktoré je možné umiestniť samostatne, no keď je to potrebné, viete z nich ľahko vytvoriť spoločné sedenie pre skupiny rôznych veľkostí. Skombinujte štyri ESO UNO lichobežníkové stoly a dosiahnete štvorec, alebo pridajte ďalšie dva a získate zaujímavý priestor na aktivity v tvare šesťuholníka.

Moderná škola

V triede netreba zabúdať ani na učiteľa. Moderná škola kráča s dobou a využíva moderné technológie. S tým súvisí zavedenie interaktívneho spôsobu výučby a potreba mať v triede notebook. Samozrejme, dôležitý je aj úložný priestor na triednu knihu a iné dokumenty. Katedra ESO na notebook s možnosťou pohodlne uložiť a uzamknúť počítač a príslušenstvo je výborným pomocníkom učiteľa. Okrem bezpečného uschovania šetrí aj čas prípravy na vyučovanie.

Moderná škola

Nábytok v triede

 

Moderná školaTrieda nie je iba o laviciach. Je potrebný aj dostatok úložného priestoru pre pomôcky, telesnú či výtvarnú výchovu. Nábytok v triede by mal byť nielen praktický, ale aj zaistiť dotvorenie príjemnej atmosféry. Farby vedia pozitívne ovplyvniť každý priestor. Vyskúšajte vybrať nábytok s farebným prevedením dvierok. Sektorový nábytok ESO ponúka širokú škálu rôznych skriniek a políc s doplnkovou službou výroby atypických modelov.

Stalo sa samozrejmosťou, že aj deti majú mobilné telefóny. Ich bezpečné uschovanie počas vyučovania vyrieši Skrinka ESO na mobily s uzamykateľnými dvierkami.

Moderný školský klub

 

Moderná školaMnoho detí trávi čas po vyučovaní a často aj pred ním v školskom klube. Tento priestor by sa mal odlišovať od triedy, v ktorej sa dieťa zdržiava celé doobedie a priblížiť mu domáce prostredie. Atmosféra školského klubu by mala byť priateľská, prispôsobená oddychovým aj aktívnym činnostiam.

V modernom a praktickom školskom klube preto nechýbajú stoly vhodné na písanie domácich úloh, ale aj na kreatívne zručnosti. Skrinka ESO s farebnými zásuvkami je ideálna na drobnosti potrebné pre tvorenie a zároveň sa vďaka nej zachováva poriadok.

Nezabudnite na oddychový priestor s tuli vakmi a doplňte ho o regál na knihy a časopisy. Vytvoríte tak pútavé miesto na oddych pri knihe.

Oddychové zóny

 

Moderná školaPamätajte na to, že deti na chodbách a v priestoroch školy čakajú na ďalšie vyučovanie, tréning, krúžok a na rodičov. Vytvorením oddychových zón, v ktorých sa môžu najesť, porozprávať sa, oddýchnuť si alebo si niečo prečítať, vytvoríte príjemné a zdravé prostredie.

Vytvorte na chodbe útulný kútik s tuli vakmi a doplňte ho Regálom ESO na knihy a časopisy. Prípadne využite Stôl ESO šesťuholník, ktorý ponúka komfort až šiestim žiakom naraz.

Ďalšou z možností dotvorenia priestoru sú rôzne hry a aktivity. Hrací stôl ESO jednoducho doplníte fóliou s hrou Človeče, nehnevaj sa, Šach, Mlyn či Piškôrky.

Nechajte to na nás

 

Neviete si rady so zariadením priestorov vo vašej škole? Obráťte sa na nás.

Roky skúseností a spolupráce so školami nás naučili, ako vám skutočne pomôcť. Ponúkame individuálny prístup od cenovej ponuky až po montáž. Spoľahnúť sa na nás môžete aj s vypracovaním rozpočtu pri projektoch.

Kontaktujte obchodného zástupcu. Príde, obhliadne, pomeria a navrhne riešenie, pomoc a poradenstvo aj pri tvorbe špecifických výrobkov. Všetko vám v rámci Slovenskej republiky dovezieme zdarma, po dohode zabezpečíme aj montáž a inštaláciu.

Referencie a realizácie