Daffer.sk

Menu

Môj účet

Predajne
Aktuality
Guľôčkové
pero?
Áno.
Pilot
Acroball

Guľôčkové pero? Áno. Pilot Acroball

Pero PilotMožno si kladiete otázku, čo môže byť na guličkovom pere zaujímavého. Tvar? Atrament? Technológie? Potlač tela? Ak sa zameriame na guličkové pero Acroball od japonského výrobcu Pilot, potom na všetky tieto otázky možno odpovedať „ÁNO“.

Acroball, ktorý sa vyrába priamo v Japonsku, nie je na trhu určite žiadnym nováčikom, však počas svojej existencie prešiel inovatívnym vývojom. Pero je teraz vyrábané v maximálnej možnej miere z recyklovaných materiálov; dnes činí podiel recyklovaných materiálov 77,4% (nezahŕňa vymeniteľné časti). Ide o pero, ktoré svojho používateľa celkom iste poteší nízkou hmotnosťou a príjemnú, ergonomicky tvarovanú protišmykovú zónou úchopu. Tá je obzvlášť dôležitá pri dlhodobom písaní, pretože spomaľuje únavu ruky. Pocitu ľahkosti pri písaní celkom iste prispieva i atrament tzv. novej generácie, ktorý je založený na olejovej báze. Vďaka svojmu zloženiu atramentová pasta ľahko prejde cez guličku v hrotu von a pero pri písaní pôsobí veľmi ľahko. Užívateľ si môže doslova užiť pocit veľmi ľahkého a jednoduchého písania, kedy nie je potrebné pero rozpisovať ani na neho v priebehu písania nijako tlačiť. Zloženie atramentu prináša aj ďalšie nezanedbateľné benefity: atrament je vodeodolný a rýchloschnúci. Modrá, čierna a červená farba spĺňajú navyše normu ISO 12757-2 pre dokumentový atramenty. Krátko o spoločnosti Pilot:

Spoločnosť Pilot bola založená roku 1918 pánmi Ryosuke Namikii a masám Wada. Pôvodne spoločnosť niesla meno The namik Manufacturing Company. V roku 1938 bola premenovaná na The Pilot Pen Co., Ltd., a svoje súčasné označenie Pilot Corporation nesie spoločnosť od roku 1989. Moderné meno odkazuje na desaťročia tvorivosti, inovácie a dizajnu, čo zabezpečilo značke PILOT pozíciu medzi svetovými lídrami v oblasti písacích potrieb.